Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Harroni tabletat, hani një banane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Antigona
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
Antigona

<b>Postime</b> Postime : 89

MesazhTitulli: Harroni tabletat, hani një banane   Sat Jan 14, 2012 2:11 pm

Sipas hulumtimit të paradokohshëm, të bëra tek njerëzit që vuajnë nga depresioni, shumica prej tyre janë ndier shumë më mirë pasi e kanë ngrënë një banane.
Banania përmban triptofan, lloj i albuminave, të cilin trupi e shndërron në serotoninë, që është e njohur për relaksimin që na e ofron, e përmirëson disponimin dhe, në përgjithësi, na bën të ndihemi të lumtur.
Harroni tabletat, hani një banane. Vitamina B6, që gjendet në banane, e rregullon nivelin e glukozës në gjak, e cila ndikon në disponimin tonë.
Bananet mund t'i përdorim gjatë gjithë vitit, nuk janë të shtrenjta, janë të shijshme, përdoren thjesht, e ç'është më e mira, lehtë treten, janë të shëndosha dhe të shkëlqyera për ngritjen e energjisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Harroni tabletat, hani një banane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: ILAQE & Medikamente-
Kërce tek: