Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Kthejeni tenin e freskët dhe shkëlqimin e flokëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Antigona
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
Antigona

<b>Postime</b> Postime : 89

MesazhTitulli: Kthejeni tenin e freskët dhe shkëlqimin e flokëve   Sat Jan 14, 2012 2:15 pm

Lëkura e butë dhe e shndritshme dhe flokët që shkëlqejnë janë ëndërr për secilën femër. Këtë efekt mund t’ua sjellin preparatet natyrore për kujdes të cilët i rekomandojnë ekspertët botërorë.
Maska për rrafshimin e flokëve
Gjysmë filxhani majonezë vendoseni në flokë të njoma. Lëreni të qëndrojë rreth 15 minuta dhe pastaj lani flokët me ujë të vakët. Pas kësaj flokët lani në mënyrë të zakonshme.

Për dredha seksi
Në 2.5 decilitra ujë të ngrohtë shtonë një lugë kripë deti dhe 10 pika vaji eterik të livandës ose ndonjë tjetër aromë natyrore dhe përziejeni mirë. Vendoseni në një shishe me presion dhe spërkateni në flokët e njoma dhe lëreni që të thahet vetë.

Nënsytë
Kremin për regjionin rreth syve lëreni gjatë natës në frigorifer. Në mëngjes kur të zgjoheni lyejini nënsytë me kremin e ftohur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kthejeni tenin e freskët dhe shkëlqimin e flokëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Moda & Estetika-
Kërce tek: