Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Aloe Vera qetëson lëkurën e pezmatuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Antigona
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
Antigona

<b>Postime</b> Postime : 89

MesazhTitulli: Aloe Vera qetëson lëkurën e pezmatuar   Sat Jan 14, 2012 2:17 pm

Vendosja direkte e disa pikave të kësaj bime në lëkurën e inflamuar vepron në mënyrë shumë qetësuese.
Kjo është baza e veprimit të aloe vera, përveçse në rastet kur personi është i ndjeshëm në të (në raste shumë të rralla aloe vera mund të shkaktojë reaksion alergjik).

Shumica e njerëzve janë të kënaqur me efektin dobiprurës të aloe veras (dhe produkteve të bazuara në të), por te një numër shumë i vogël, të cilët janë alergjikë ose të tejndjeshëm në të, mund të paraqitet dermatiti. Për këtë arsye te këta persona është më i sigurt përdorimi i kremit që përmban 1% hidrokortizon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Aloe Vera qetëson lëkurën e pezmatuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Moda & Estetika-
Kërce tek: