Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 Ëndrrat e fëmijëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Ëndrrat e fëmijëve   Fri Feb 10, 2012 6:13 pm

Unë dua të bëhem këngëtare, unë dua të bëhem mjeke, unë dua të bëhem futbollist, unë dua të bëhem arkitekte…”

Janë në hapat e parë të jetës dhe kanë shumë ëndrra për profesionin që duan të kenë kur të rriten.

Ndonjëherë fëmijët kanë dëshirë të trashëgojnë profesionin e prindërve, por ndonjëherë janë prindërit ata që duan t’ia lenë trashëgimi fëmijëve profesionin e tyre.

“Dua të bëhem këngëtare ose biznesmene si prindërit e mi”, shprehet një vajzë.

Kurse disa vogëlushë, duan të ndryshojnë botën e t’i bëjnë mirë njerëzve: “Dua të bëhem shkencëtar që të shpik ilaçe, të shëroj njerëzit e t’i bëj më të rinj”.

“Dua të bëhem fizioterapist që të shëroj njerëzit dhe të ndihmoj edhe vëllain që është sëmurë nga epilepsia.”

Të gjithëve na ka ndodhur shpesh me shokët e shoqet e klasës apo të pallatit të luajmë shtëpiash, shkollash apo dhe doktorësh, por sa prej nesh kanë arritur të kenë profesionin që kanë ëndërruar në vegjëli?

Ndodh që me rritjen në moshë të ndryshojnë edhe dëshirat tona për profesionin dhe të ardhmen. Se çfarë do të jenë këta fëmijë në të ardhmen, mbetet të na e tregojë koha./tch/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Ëndrrat e fëmijëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Familja dhe fëmijët-
Kërce tek: