Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Make-up dimëror

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Make-up dimëror    Sat Feb 11, 2012 8:48 pm

Në stinën e ftohtë make up-i duhet të jetë në nuancë rozë, stil kukulle ruse, njëlloj si të ishte të ftohtit që i bën faqet rozë.

Gjatë muajve të dimrit, shmang make up-in me ngjyra shumë të gjalla. Do t'i jepte fytyrës pamje të lodhur. Ideale është të krijosh një pamje me nuanca perle dhe shkëlqimi. Për një efekt të shëndetshëm, apliko një vel blush-i rozë të qartë mbi mollëza.
Në fund, vendos pak buzëkuq të kuq gjak në formë pluhuri.

Nëse do që make up-i jot të jetë vërtet joshës, zgjidh tone të matura: mbi sy, për shembull, luaj me nuancat e grisë, blusë, kumbullës, të zezës, duke mbaruar me dy shtresa rimeli për të intensifikuar vështrimin. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Make-up dimëror
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Moda & Estetika-
Kërce tek: