Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Shtyjeni shfaqjen e rrudhave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Shtyjeni shfaqjen e rrudhave    Tue Feb 14, 2012 9:34 am

Shmanguni dietave drastike, ndërpriteni duhanin, pini shumë ujë.

Lëkura e personave të plotë, plaket më ngadalë. Kjo është meritë e indit nënlëkuror, që shërben si mbrojtje e lëkurës, për këtë arsye, lëkura në fytyrë thatike lëvaret më shpejt dhe më lehtë.

Shenjat e moshës më lehtë shfaqen në lëkurë të thatë, sepse ky tip i lëkurës është më pak i hidratizuar dhe i mungojnë përbërësit ushqimor. Lëkura e thatë mbrohet më dobët, sepse e ka të dëmtuar sh resën sipërfaqësore, përmes së cilës depërtojnë më lehtë materie e dëmshme.

Si plaken gratë në krahasim me meshkujt? Lëkura e gruas plaket shpejt, sepse është më e hollë dhe më e thatë se lëkura e mashkullit.

Pirja e duhanit pengon depërtimin e drejtë të oksigjenit në inde, e cila për këtë arsye nuk mund t'i plotësojë të gjitha funksionet e saj.

Krahas moshës, fillojnë të shfaqen njollat në ngjyrë të errët, të cilat, me kalimin e kohës, trashen dhe vrazhdësohen. Te gratë këto njolla nisin të krijohen rreth moshës 55 vjeçe.

Meqë përmban më shumë sebum, lëkura e mashkullit mbrohet më mirë nga mplakja. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Shtyjeni shfaqjen e rrudhave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Moda & Estetika-
Kërce tek: