Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Sharja është shprehi e keqe, por e shëndetshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Sharja është shprehi e keqe, por e shëndetshme    Thu Feb 16, 2012 1:49 pm

Hulumtuesit kanë treguar që sharja në situata të caktuara me të vërtetë mund të ndihmojë, siç është përballimi me dhembjen dhe stresin.

Mendohet se sharja nxit në trup përgjigjen ndaj stresit dhe në këtë mënyrë i ndihmon trupit që të luftojë me krizën e krijuar.

Më së miri do të ishte kur sharjet do të ishin të rezervuara vetëm në situata të krizës, sepse efekti i tyre atëherë do të ishte më i madh. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Sharja është shprehi e keqe, por e shëndetshme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Tema e Javës-
Kërce tek: