Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 Hipnoza, antidot për narkomanët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Hipnoza, antidot për narkomanët    Thu Mar 08, 2012 11:51 am

Në mjekësi hipnoza është tepër e rezultatshme sidomos për kurimin e ankthit, depresionit dhe shqetësimeve të tjera psikologjike.

“Në të gjitha rastet pacienti duhet të jetë i vendosur për të realizuar një procedurë të tillë, me qëllim që hipnoza ta ndihmojë për t'u shkëputur nga alkooli, duhani, ushqimi apo edhe lëndët narkotike”, shprehet Grejam Juagstaf, psikolog në Universitetin e Liverpulit..

Pavarësisht se cili është problemi, suksesi varet ekskluzivisht nga besimi që ka pacienti tek mjeku si dhe nga arsyet që e shtyjnë drejt finalizimit të terapisë.

Nëse personi, përdorues i lëndëve narkotike apo ai që vuan nga mbi pesha i drejtohen mjekut të detyruar nga prindërit e tyre, dhe në thelb nuk janë të bindur për të atë që do të kryejnë, terapia nuk ka dyshim që nuk do të ketë sukses. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Hipnoza, antidot për narkomanët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: