Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 Detoksikimi largon helmet dhe papastërtitë nga trupi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Detoksikimi largon helmet dhe papastërtitë nga trupi    Thu Mar 15, 2012 8:15 pm

Dëshironi të dukeni dhe ndiheni më mirë? Me detoksifikim do të ndiheni më mirë, do të keni më shumë energji dhe do të ndiheni shkëlqyeshëm! Detoksifikimi largon helmet e dëmshme dhe papastërtitë nga trupi. Ja se si!

Pini shumë ujë
Uji ndihmon të largoni toksinat nga trupi. Pini të pakën tetë gota ujë në ditë. Provoni të shmangni kafeinën, alkoolin dhe pijet e gazuara joalkoolike. Zëvendësojini me ujë!

“Agjëroni” një herë në muaj
“Agjëroni” një herë në muaj. Pini vetëm ujë, lëngje natyrale frutash apo lëng perimesh, Kjo i ndihmon trupit që të pushojë. Mos “agjëroni” kurrë nëse më herët nuk jeni konsultuar me mjekun!

Hani sa më shumë fibra
Ushqimi i pasur me fibra do të pastrojë zorrën e trashë. E rëndësishme është që rregullisht t'i pastroni zorrët, sepse në këtë mënyrë do t'i largoni të gjithë materiet e dëmshme nga organizmi.

Pastroni mëlçinë
Pemët që kanë shije të ithët, si limoni apo grejpi janë të dobishme për pastrimin e mëlçisë. Këto pemë ndihmojnë që të parandalohet përhapja e toksinave edhe në pjesët e tjera të trupit.

Hani fara të kungullit
Farat e kungullit do të ndihmojnë që trupi të pastrohet në mënyrë të natyrshme nga parazitët.

Ushtroni
Ushtrimet trupore jo vetëm që ngrehin temperaturën e trupit dhe rrisin furnizimin me oksigjen, por edhe djersit ja gjate kohës së ushtrimeve çliron trupin nga toksinat.

Shmangni produktet e duhanit
Të gjithë produktet e duhanit janë helme dhe të dëmshme për shëndetin tuaj. Pirja e duhanit shkakton plakjen e parakohshme dhe sëmundjet.

Ushqimi i pasur me pemë dhe perime
Tentoni të janë pemë, perime, frutat arrore, fara, bimë bishtajore. Hani sa më shumë ushqime të tilla, dhe më pak produkte të qumështit, grurë dhe karbohidrate të rafinuara. Shmangni ushqimin e shpejtë dhe të pashëndetshëm.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Detoksikimi largon helmet dhe papastërtitë nga trupi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: