Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 Tri gota çaj të zi çdo ditë ulin tensionin e gjakut dhe e ruajnë zemrën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Tri gota çaj të zi çdo ditë ulin tensionin e gjakut dhe e ruajnë zemrën    Sat Apr 14, 2012 12:36 pm

Studimet zbulojnë se pirja e çdoditshme e së paku tri gotave çaj të zi në ditë, e ul tensionin e gjakut për dy deri në tri milimetra në zhivë si dhe e ruan shëndetin e zemrës.

Tre filxhanë të çajit të zi në ditë ulin shtypjen e gjakut, kanë treguar hulumtimet austriake të bëra te njerëzit e moshës prej 35 deri në 75 vjeç, publikon Daily Mail.
Grupi i parë i vullnetarëve gjatë 6 muajve çdo ditë kanë pirë tre filxhanë çaj të zi, ndërsa grupi tjetër kanë pirë placebo. Ata që kanë pirë çaj, kanë pasur ulje të tensionit për dy deri në tri milimetra në zhivë, dëshmojnë hulumtimet.

Besojmë se këto rezultate do të rezultonin tek ata që vuajnë nga hipertensioni dhe sëmundja e zemrës për 10 për qind - thotë udhëheqësi i hulumtimeve, Dr. Hodgson.

Çaji është pija e dytë më e popullarizuar në botë, menjëherë pas ujit. Çaji është i pasur me polifenol dhe me antioksidues, që e ngadalësojnë rritjen e qelizave të kancerit.

Hulumtimet e mëhershme të Universitetit të Harvardit kanë treguar se çaji e përmirëson imunitetin. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Tri gota çaj të zi çdo ditë ulin tensionin e gjakut dhe e ruajnë zemrën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: