Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 Joga për persona me aritmi të zemrës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Joga për persona me aritmi të zemrës   Sat Mar 02, 2013 7:07 pm

Është e ditur që joga ndihmon në reduktimin e stresit, uljen e përqendrimit të yndyrave në gjak dhe stimulimin e sistemit të imunitetit, ndërsa si duket u ndihmon edhe njerëzve me problem të shpeshtë të ritmit të çrregullt të zemrës, thuhet në një studim të sapobotuar amerikan.
Shoqata Amerikane për Sëmundje të Zemrës ka bërë të ditur se 2,7 milionë njerëz në SHBA kanë dridhje të atriumit, gjendje në të cilën atriumi dhe ventrikuli i poshtëm, fillojnë të dridhen në mënyrë kaotike, në vend se të funksionojnë normalisht, ndërsa pulsi shpesh shpejtohet.
Personat me dridhje të atriumit ndjejnë dobësi, gulçim, shtypje në gjoks dhe dridhje rreth zemrës. "Te pacientët me dridhje të atriumit, joga zbut simptomat, ul shtypjen e gjakut dhe rregullon ritmin e zemrës, qetësohen shenjat e vështirësive dhe depresionit, ndërsa përmirësohet kualiteti i jetës", thuhet në studimin e Universitetit të Kanzas Sitit.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Joga për persona me aritmi të zemrës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Joga për gjumë të mirë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: