Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 Ndarja e krevatit me fëmijën, e rrezikshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Ndarja e krevatit me fëmijën, e rrezikshme   Tue May 28, 2013 8:04 pmNdarja e shtratit me një të porsalindur rrit pesë herë rrezikun e vdekjes së papritur, pohon një studim i fundit kërkimor.
Pavarësisht se çfarë stili jete bëjnë këta të fundit, rreziku vlen edhe nëse prindërit shmangin duhanin, alkoolin dhe drogat, faktorë të tjerë të lidhur fort me vdekjet.
Hulumtimi i ‘Open BMJ’ krahasoi gati 1,500 vdekjet e papritura me një grup kontrolli prej më shumë se 4.500 prindërish. Udhëzimi aktual thotë se është alternativë më e sigurt një krevat fëmijësh apo djep në të njëjtën dhomë. Një shkak mund të jetë edhe mbytja aksidentale.
Pavarësisht rënies së shitjeve të krevateve të bebeve që nga viti 1990 në Britaninë e Madhe, ekspertët thonë se vendi më i sigurt për bebet është djepi ose krevati i tyre.
Shumë vende të tjera, të tilla si SHBA dhe Holanda shkojnë më tej dhe thonë se prindërit nuk duhet të ndajnë një shtrat me fëmijën e tyre për tre muajt e parë të jetës së tij apo të saj.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Ndarja e krevatit me fëmijën, e rrezikshme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fëmijët e hënës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Te ndryshme :: Familja dhe fëmijët-
Kërce tek: