Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Calciopoli – Ancelotti dëshmon

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Calciopoli – Ancelotti dëshmon Empty
MesazhTitulli: Calciopoli – Ancelotti dëshmon   Calciopoli – Ancelotti dëshmon I_icon_minitimeTue May 11, 2010 7:42 pm

Calciopoli – Ancelotti dëshmon

Dëshmitari i radhës në seancat dëgjimore të gjyqit të Calciopolit ishte menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, që bëri disa spekulime sensacionale.
Seanca filloi saktë në ora 10:15, me çështje të prekura si telefonatat e kërkuara nga mbrojtja e Moggit. Ishte prokurori Giuseppe Narducci ai që goditi mbrojtjen e Moggit duke thënë se këto thirrje nuk është dashur të kërkohen tani, por para dy tri vitesh, kur ato ishin aktuale. Narducci gjithashtu kërkoi të hetohej deklarata e Moggit në emisionin “Matrix”, ku foli për aferën me SIM kartelat zvicerane.

Kulmi i ditës ishte ardhja e Ancelotti në gjykatë. Në momentin kur Ancelotti hyri në gjykatë, ishte krijuar një rrëmujë nga gazetarët fare pranë dhomës 216 ku dhe zhvillohej seanca. Në ndërkohë, rrëmuja u spastrua dhe në pyetje u mor Carlo Ancelotti, që reflektoi më shumë në sezonin 2004-2005.

“Çudia ime ishte në atë se si Milani u prek nga ky rast. Sa për Moggin, unë kurrë nuk e kam parë atë në zhveshtoren e gjyqtarëve kur Milani luajti ndaj Juventusit, sepse nuk kam qenë aty. Por, Gennaro Gattuso më tha se ai e kishte parë Moggin në zhveshtoren e arbitrave, pas ndeshjes Milan-Juventus”, tha Ancelotti duke iu referuar ndeshjes së fituar të Juventusit prej 1-0 në San Siro, me ç’rast Bianconerët morën titullin. Arbitër kryesor në atë takim ishte Pierluigi Collina.

Nga ana tjetër hetimi i pavarur i FIGC-së (Federatës Italiane të Futbollit) pritet të shtyhet për shkak të mungesës së edhe 84 telefonatave që duhet të transkriptohen. Hetimi pritet të fillojë më 18 qershor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Calciopoli – Ancelotti dëshmon
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Calciopoli II, i përfshirë edhe Milani?
» Marty “dëshmon” para eurodeputetëve
» Rasti Limaj: Nëse gjykata kërkon, Thaçi dëshmon

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajme nga Sporti-
Kërce tek: