Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Mjalti vepron kundër baktereve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


MesazhTitulli: Mjalti vepron kundër baktereve   Mon Jun 14, 2010 1:42 pm

Në një metastudim, dijetarë nga Zelanda e Re kanë mbledhur tok dëshmi nga 22 studime mbi veprimin shërues të mjaltit. Përmes kësaj ata mundën të vërtetonin se mjalti vepron kundër baktereve, zbut infeksionet ekzistuese dhe mbron plagën nga infeksione të tjera.fot. Thobre


Përveç kësaj mjalti nxit shtimin e indeve. Kështu që plagët shërohen përpjesshmërisht dhe lënë më pak vurrata.

Me gjithë vetitë e shumta pozitive mjalti nuk është pranuar pothuajse aspak deri tani si ilaç për trajtimin e plagëve: Por kjo mund të ndryshonte, shpresojnë studiuesit, pasi që mjalti në formë sterile mund të pranohej si ilaç.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mjalti vepron kundër baktereve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: ILAQE & Medikamente-
Kërce tek: