Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Pini ilace kur jeni semure?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


MesazhTitulli: Pini ilace kur jeni semure?   Mon Jun 14, 2010 1:47 pm

Po
shikoja nje emision ne lidhje me njerzit e semure...


Ne me
te shumtat e rasteve njerzit evitojne te konsultojne doktorin dhe
shkojne ne farmaci per te mare mjekim...

Njeriu
ka frike nga doktori saqe arrine ne spital vetem ne rastet qe s'mbahet
me ne kembe.....

Tani
te gjithe kemi qene me grip, ose na eshte infektuar ndonje gje dhe hop
dhe ne ne farmaci per te blere ANTIBIOTIK....

Antibiotiku
zgjidh gjithcka vetem qe dhe trupi jon qe eshte shume i zgjuar
fillon mesohet me antibiotikun dhe nuk ben me asnje pune, dhe duhet te
pini nje ilac me te forte.

Duke
abuzuar nga antibiotiket ne rastet kur do jeni me te vertet te semure
sdo kini me qka te pini...sepse ne treg sgjenden dhe aq shume lloje
antibiotike.

KINI
ME SHUME KUJDES PER JETEN TUAJ!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pini ilace kur jeni semure?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: ILAQE & Medikamente-
Kërce tek: