Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Maradona le jashtë kombëtares Zanettin dhe Cambiason

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Maradona le jashtë kombëtares Zanettin dhe Cambiason Empty
MesazhTitulli: Maradona le jashtë kombëtares Zanettin dhe Cambiason   Maradona le jashtë kombëtares Zanettin dhe Cambiason I_icon_minitimeWed May 12, 2010 5:55 pm

Trajneri i kombëtares së Argjentinës, Diego Maradona, e ka publikuar përbërjen e gjerë prej 30 futbollistëve nga të cilët në fund do të zgjedhë 23 për të udhëtuar në Kupën Botërore, Afrika e Jugut 2010.
Befasisht në përzgjedhje nuk janë gjendur dy yjet e Interit, Esteban Cambiasso dhe Javier Zanetti. Maradona ka menduar se ftesë nuk meriton as ylli i Realit të Madridit, Fernando Gago.

Nga lojtarët tjerë të shquar mungojnë edhe ai i Benficas, Pablo Aimar, mesfushori i Marseille, Lucho Gonzalez dhe lojtari më i mirë i Lyonit në kampionatin francez, Lisandro Lopez.

Maradona në anën tjetër ka zgjedhur shtatë lojtarë nga liga argjentinase, përfshirë edhe ish-mesfushorin e Manchester United, Juan Sebastian Veron.

Lista e gjerë prej 30 lojtarëve, nga të cilët 23 do të udhëtojnë në Afrika e Jugut 2010 janë:

Portierë: Sergio Romero (AZ Alkmaar), Mariano Andujar (Catania), Diego Pozo (Colon)

Mbrojtës: Nicolas Burdisso (Inter Milan), Martin Demichelis (Bayern Munich), Walter Samuel (Inter Milan), Gabriel Heinze (Olympique Marseille), Nicolas Otamendi (Velez Sarsfield), Fabricio Coloccini (Newcastle), Juan Manuel Insaurralde (Newell's Old Boys), Clemente Rodriguez (Estudiantes), Ariel Garce (Colon)

Mesfushorë: Javier Mascherano (Liverpool), Sebastian Blanco (Lanus), Juan Sebastian Veron (Estudiantes), Jesus Datolo (Olympiacos), Jose Sosa (Estudiantes), Maxi Rodriguez (Liverpool), Mario Bolatti (Fiorentina), Juan Mercier (Argentinos Juniors), Angel Di Maria (Benfica), Jonas Gutierrez (Newcastle), Javier Pastore (Palermo)

Sulmues: Sergio Aguero (Atletico Madrid), Diego Milito (Inter Milan), Martin Palermo (Boca Juniors), Carlos Tevez (Manchester City), Gonzalo Higuain (Real Madrid), Lionel Messi (Barcelona), Ezequiel Lavezzi (Napoli)Maradona le jashtë kombëtares Zanettin dhe Cambiason F.0512125337423_m
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Maradona le jashtë kombëtares Zanettin dhe Cambiason
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Maradona: Nuk pendohem për zgjedhjet
» Maradona: Messi më i mirë se unë
» Maradona: Nuk jam magjistar, jam trajner
» Maradona të shkëlqejë nga eleganca
» Maradona sikur Mourinho

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajme nga Sporti-
Kërce tek: