Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Zyrtare: Cagliari liron Allegrin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Zyrtare: Cagliari liron Allegrin Empty
MesazhTitulli: Zyrtare: Cagliari liron Allegrin   Zyrtare: Cagliari liron Allegrin I_icon_minitimeThu Jun 17, 2010 10:26 pm

Zyrtare: Cagliari liron Allegrin F.0617160139450_m

Cagliari ka liruar nga kontrata ish-trajnerin Massimiliano Allegri, duke bërë të mundur kështu që ai t’i bashkohet Milanit.
“Përkundër faktit që Massimiliano Allegri na ka zhgënjyer pas sjelljeve të tij në fund të sezonit, presidenti Massimo Cellino ia shkëputi kontratën pas kërkesës së Milanit. Përkundër lirimit bërë ndaj Milanit, Caglirari nuk ka kërkuar kompenzim. Largimi i Allegrit detyron Cagliarin të kërkojë trajner të ri”, thotë një komunikatë e lëshuar nga faqja zyrtare e skuadrës siciliane.

Allegri pritet që brenda 78 orëve të bëhet edhe zyrtarisht trajner i ri i Milanit. Më herët gjatë ditës zëvëndëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, i hidhëruar me veprimet e Cagliarit, kishte deklaruar se Milani nuk e ka ndërmend të japë asnjë cent.

“Fundi mund të jetë më 30 qershor. Unë e kam thirrur presidentin e Cagliarit kur ai ishte në ShBA, por ai nuk mu përgjigj. Më besoni se çfarë ju them, Milani nuk do të paguajë asnjë cent të vetëm. Nëse Allegri është i lirë, ai do të bëhet trajneri ynë, nëse jo do të bëhet dikush tjetër”, theksoi Galliani.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Zyrtare: Cagliari liron Allegrin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajme nga Sporti-
Kërce tek: