Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Moderator/e
A.Z™

<b>Postime</b> Postime : 2150

EUROPA LEAGUE, triumfon Atleltico Madrid Empty
MesazhTitulli: EUROPA LEAGUE, triumfon Atleltico Madrid   EUROPA LEAGUE, triumfon Atleltico Madrid I_icon_minitimeThu May 13, 2010 7:48 am

Atleltico Madridi ka fituar trofeun e Europa League, pas fitores prej 2-1 kundër befasisë së sivjetme në këtë garë, Fulham.
Skuadra spanjolle kaloi e para në epërsi pas një aksioni të ndërtuar ndërmjet Reyes, Aguero dhe Diego Forlan, dhe ishte ky i fundit që mposhti portierin Schwarzer (32’).

Mirëpo, kaluan vetëm pesë minuta dhe anglezët barazuan shifrat, kur topi arriti me fat te Simon Davies, i cili shënoi nga afërsia për rezultatin 1-1 (37’), i cili ishte i fundit për pjesën e parë.

Përkundër lojës dinamike që u zhvillua, në pjesën e dytë nuk pati gola, ashtu që skuadrat shkuan në vazhdime për të vendosur fituesin.

Në fraksionin e dytë të vazhdimeve, Atletico Madridi u treguar skuadër efikase, ndërsa ishte sërish uruguaiani Forlan që shënoi golin e dytë dhe të fitores për ekipin nga kryeqyteti spanjoll (116’).

Përkundër humbjes, Fulhami duhet të krenohet me suksesin e arritur në këtë garë, pasi që në rrugëtimin e vet drejt finales arriti të eliminojë skuadra të mëdha evropiane.EUROPA LEAGUE, triumfon Atleltico Madrid F.0512235900109_m

Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajme nga Sporti-