Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Rrjedhin fotot e para të CL klasës së re

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Rrjedhin fotot e para të CL klasës së re Empty
MesazhTitulli: Rrjedhin fotot e para të CL klasës së re   Rrjedhin fotot e para të CL klasës së re I_icon_minitimeSun Jun 20, 2010 1:21 pm

Rrjedhin fotot e para të CL klasës së re Mercedes-cl65-amg-front

Ky ripërpunim pos ndryshimeve minimale nga pikëpamja e dizajnit dhe motorëve të ri do të sjell edhe emrin e ri. Në të ardhmen nuk do të bëhet fjalë për CL, por për klasën S Coupe.
Bëhet fjalë për pajtimin me vendimet e marra më herët për ndryshimin e nomenklaturës, prandaj kupeja më e madhe e Mercedes tani edhe me emër do të “çiftëzohet” me limuzinën më të madhe.

Sa i përket pikëpamjes së jashtme, në dy fotografitë e paraqitura dhe të vetmen tani për tani, mund të shihet maska e re e motorit, dritat e ridizajnuara si dhe ndriçimi LED në to gjatë ditës. Supozojmë se ndryshimet e ngjashme do të përfshijnë edhe pjesën e pasme të automjetit, e ndryshimet minimale priten edhe në kabinën e udhëtarëve.



Risitë tek motorët janë diç më të mëdha. Në fakt, modeli bazik në të ardhmen do të duhej të futej në lëvizje nga motori 4.7 litërsh bi-turbo V8 me 440 kuaj fuqi, e deritanishmi CL63, e tani e tutje sigurisht S63 Coupe AMG do të futet në lëvizje nga motori 5.5 litërsh bi-turbo V8. Ky motor do të vjen në dy versione të fuqishme. I pari do të zhvillojë 550 KF, e i dyti prej 580 KF. S65 Coupe do të duhej të mbante motorin ekzistues bi-turbo V12.

Dalja e kupesë së rifreskuar nga Shtutgarti pritet deri në fund të këtij viti, e paraqitja e parë zyrtare në publik pritet të ndodhë në fillim të tetorit në panairin e automjeteve në Paris.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Rrjedhin fotot e para të CL klasës së re
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» BMW X3: Fotografitë e para zyrtare
» Shëndetësia pa para
» Pamjet e para të Nokia N9
» Fotografitë e para të Citroënit të ri C4
» Cesc: Nuk largohem për para

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: