Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Luajtën 35 orë futboll për të thyer rekordin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Luajtën 35 orë futboll për të thyer rekordin Empty
MesazhTitulli: Luajtën 35 orë futboll për të thyer rekordin   Luajtën 35 orë futboll për të thyer rekordin I_icon_minitimeThu May 13, 2010 8:53 am

Luajtën 35 orë futboll për të thyer rekordin

Loja më e gjatë futbollistike është ajo e cila filloi më 5 maj dhe përfundoi më 8 maj me rezultatin përfundimtar 333:293. Të gjithë futbollistët e ekipeve Cambray dhe Castwold All Stars janë fitues sepse në qytetin anglez Cheltenham u luajt loja maratonike, e cila zgjati rrafsh 35 orë.
Lojtarët thyen rekordin e Guinnessit për lojën më të gjatë të futbollit që deri tash ishte 33 orë. Qëllimi i këtyre dy ekipeve ishte të luanin pandërprerë 40 orë por një shi i fortë i detyroi ata të ndalen kur kishin hyrë në orën e 36-të të takimit. Loja kishte karakter humanitar, ndërsa janë grumbulluar rreth 35 mijë euro të cilat do të dhurohen si ndihmë për fëmijët e varfër në Indi.

Megjithatë nuk ishte gjithçka aq e këndshme. Sportistët e stërlodhur pranuan se para fundit të ndeshjes ata vetëm sa numëronin minutat në fushë.

Njëri prej lojtarëve të kësaj ndeshje maratonike, 24- vjeçari Pete Sheppard, thotë se lodhja ishte problemi i tyre kryesorë, edhe pse kishin kaluar shumë kohë për tu bërë gati për këtë ndeshje historike. Shumë futbollistë e lëshuan fushën e lojës me lëndime si pasojë e lodhjes së tepërt.Luajtën 35 orë futboll për të thyer rekordin F.0509180335823_m
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Luajtën 35 orë futboll për të thyer rekordin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Krasniqi: Thaçi ka thyer statutin e partisë
» Top 20 përfituesit më të mëdhenj në futboll
» Pardew: Lojtarët e Newcastle luajtën si luanët
» Pacquiao vazhdon të thellojë rekordin
» Hoenes: Bayerni po luan futboll cilësor

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajme nga Sporti-
Kërce tek: