Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

  Efektet kuruese te HUDHRES

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Efektet kuruese te HUDHRES   Mon Oct 25, 2010 6:38 pmNjë studimi shkencëtarëve turq me 13 shtatëdhjetëvjeçarë ka treguar dobinë e konsumimit të rregullt të hudhrës.Pjesëmarrësit vullnetarë në studim për një periudhë njëmujore kanë konsumuar disa gramë hudhër.

Rezultatet kanë treguar rënien e nivelit të LDL-kolestreolit (kolesteroli i keq), dhe rritjen e aktivitetit antioksidues të enzimave të nevojshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Efektet kuruese te HUDHRES
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Coca-Cola

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: ILAQE & Medikamente-
Kërce tek: