Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 VW paraqet versionin evropian të Jetta

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeLti
Anëtarë i MG
Anëtarë i MG
BeLti


<b>Postime</b> Postime : 1065

VW paraqet versionin evropian të Jetta   Empty
MesazhTitulli: VW paraqet versionin evropian të Jetta    VW paraqet versionin evropian të Jetta   I_icon_minitimeSat Oct 30, 2010 10:24 am

VW paraqet versionin evropian të Jetta   F.1029143954195_m

Pas versionit amerikan, prodhuesi gjerman Volkswagen ka paraqitur edhe atë evropian të limuzinës më të vogël, respektivisht modelit Jetta.
Sa i përket ndryshimeve nga pikëpamja e dizajnit, ato gjithsesi janë minimale dhe në shikim të parë vështirë të dallueshme. Dallimet gjithsesi fshihen “nën lëkurën” e tij, e kanë të bëjnë me peshimin e tij dhe motorizimin.

Të themi para së gjithash se blerësit evropianë do të marrin version të avancuar të peshimin e pasmë të ngjashme me atë në Golfin e ri. Po ashtu janë avancuar edhe amortizatorët e mbajtësit, e krejt këto për komoditet dhe aftësi më të mira të vozitjes.



Jetta në Evropë do të ofrohet në disa versione të motorëve TSI e TDI. Ofertën me benzinë do ta përbëjnë motorët 1.2 dh 1.4-litërsh me 105 dhe 122 kuaj fuqi, gjersa pjesën më të pasur të motorëve me naftë do ta përfaqësojnë motorët 1.6 e 2.0 TDI me 105, 140 e 170 kuaj fuqi. Në ofertë do të gjendet edhe marshi mekanik DSG me dy lidhje.

Jetta do të ketë edhe versionin e vet BlueMotion me sistemin stop-start dhe sistemin e frenimit regjenerativ. Këtë model do ta fus në lëvizje motori më i dobët me naftë me shpenzim prej 4.1 litra për 100 kilometra rrugë.

Modelet evropianë do të pajisen me sistemin elektro-mekanik të udhëheqjes si pjesë e pajisjeve standarde. Brendësia në përgjithësi është më e pasur dhe më kualitative, veçanërisht në pikëpamje të sigurisë.

Çmimi fillestar në tregun gjerman është 20.900 euro.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
VW paraqet versionin evropian të Jetta
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Spiunohet Volkswagen Jetta e re
» Adobe paraqet Lightroom 3
» Toka në versionin tredimensional pas tre vjetësh
» Sony paraqet modelet e reja Alpha për fillestarë
» Obama paraqet strategjinë për Lindjen e Mesme

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: