Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Studentë i FM-së
iliriana

<b>Postime</b> Postime : 3702

Hakmerret Tottenhami Empty
MesazhTitulli: Hakmerret Tottenhami   Hakmerret Tottenhami I_icon_minitimeWed Nov 03, 2010 6:39 am

Hakmerret Tottenhami F.1102223444901_m
Tottenham Hotspurs ka shënuar fitore prej 3-1 kundër kampionit të Evropës, Inter, duke iu hakmarrë për humbjen prej 4-3 në Giuseppe Meazza, dy javë më parë.
Spursat ishin skuadër më e mirë gjatë gjithë ndeshjes dhe këtë e dëshmuan me shënimin e tre golave kundrejt një goli të Interit.

Rafal van der Vaart në mënyrë rutine kaloi vendasit në epërsi (18’) pas një superdepërtimi të Luka Modric, ndërsa me epërsi minimale përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë ishin sërish anglezët që dyfishuan avantazhin me një gol të Peter Crouch (61’), porse të gjithë punën e kreu Gareth Bale.

Dhjetë minuta pa përfunduar koha e rregullt e takimit, Samuel Eto’o në mënyrë mjeshtërore mposhti portierin Carlo Cudicini për të shpresuar nxjerrjen e një pike nga White Hart Lane.

Mirëpo, këtë nuk e lejoi lojtari më i mirë i Tottenhamit, Gareth Bale, i cili kaloi me lehtësi mbrojtjen mysafire për të pasuar te Roman Pavlyuchenko, i cili nuk e pati të vështirë ta plasonte topin në rrjet.

Në takimin tjetër të Grupit A, Twente Enschede e ka turpëruar Werder Bremenin para tifozëve të vet duke e mposhtur me rezultat prej 2-0.

Pas xhiros së katërt, Grupit A i prijnë Tottenhami dhe Interi me nga shtatë pikë, ndërsa Twente mban vendin e tretë me pesë pikë.