Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

  Votat forcojnë gjuhën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

  	  Votat forcojnë gjuhën Empty
MesazhTitulli: Votat forcojnë gjuhën     	  Votat forcojnë gjuhën I_icon_minitimeWed Nov 17, 2010 8:52 pm

Zgjedhjet e jashtëzakonshme të 12 dhjetorit, ende pa filluar zyrtarisht fushata elektorale, po japin sinjale se do të karakterizohen nga tensione më të larta sesa në zgjedhjet e kaluara.
Mënyra se si kanë ndodhur zhvillimet politike, produkt i të cilave ishte shpallja e këtyre zgjedhjeve, por edhe rritja e rivalitetit politik në vend, po përgatit atmosferën për përplasje të forta politike mes partive, shkruan e përditshmja “Zëri”.

Tashmë, mes zyrtarëve të subjekteve kanë filluar akuzat, disa prej të cilave goxha të rënda dhe që tejkalojnë caqet e gjuhës politike, duke u zhytur edhe në çështje personale e familjare. Kësaj radhe, gjuhën e ashpër duke se nuk do të mund të frenojë as Kodi i Mirësjelljes në zgjedhje dhe as apelet e liderëve ndërkombëtarë e fetarë.

Analisti Behxhet Shala la thënë se kjo fushatë pritet të jetë me tensione më të larta se zgjedhjet e kaluara. Por, Shala pret që të mos ketë eskalim të saj, në nivele të cilat do të shkaktonin kriza të rënda.

Sipas tij, gjuha e ashpër është më shumë treguese e mungesës së alternativave politike, sesa e raporteve mes partive.

“Por, është interesante se në këtë fazë ende ka më shumë tensione brenda vetë partive, sesa në raportet mes tyre. E kjo do të ndryshojë me fillimin e fushatës, por që nuk besoj se do të tejkalojë kufijtë e lejueshëm në një fushatë elektorale”, u shpreh ai.

Ndërkaq, përfaqësuesit e partive politike, liderët e të cilave dy ditë më parë kanë nënshkruar edhe Kodin e Mirësjelljes zotohen se nuk do t’i shërbejnë acarimit të fushatës zgjedhore.

Ushtruesi i detyrës së presidentit, Jakup Krasniqi para pak ditësh ka apeluar tek qytetarët që në zgjedhjet e 12 dhjetorit, të ndëshkojnë politikanët që aplikojnë gjuhë të ashpër politike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Votat forcojnë gjuhën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rinumërohen votat e 9 janarit
»  Librat e pare ne gjuhen shqipe
» Acidet Omega-3 forcojnë eshtrat
» Produktet ushqimore që forcojnë imunitetin
» Zbulohet ne Vatikan një dokument në gjuhën shqipe, i vitit 1210

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: