Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

  SHBA: Rriten shpenzimet në internet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

  	  SHBA: Rriten shpenzimet në internet  Empty
MesazhTitulli: SHBA: Rriten shpenzimet në internet      	  SHBA: Rriten shpenzimet në internet  I_icon_minitimeTue Dec 28, 2010 7:28 am

Shpenzimet e sivjetme me anë të internetit në Shtetet e Bashkuara gjatë sezonit të blerjeve për Krishtlindje janë rritur për 15.4 për qind krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar.

Sipas raportit të publikuar nga kompania SpendingPulse e MasterCard, gjatë sezonit të Krishtlindjeve të sivjetme shpenzimet me anë të internetit në SHBA janë rritur për 15.4 për qind, respektivisht në gjithsej 36.4 miliardë dollarë.
  	  SHBA: Rriten shpenzimet në internet  Internetblerje1
Në raport nënvizohet se shpenzimi ka shënuar rritje dyshifrore në gjashtë prej shtatë javëve pas 31 tetorit. Rritja më e madhe është e shënuar në sektorin e rrobave, ku blerja me anë të internetit ka përbërë 18.8 për qind të blerjeve të përgjithshme, për dallim nga 16.9 për qind para një viti. Po ashtu theksohet se rritje të madhe ka shënuar edhe shitja e pajisjeve elektronike.

Analistët e SpendingPulse theksojnë se shpenzimi me anë të internetit tani ka pjesëmarrje dukshëm më të madhe në shpenzimin e përgjithshëm krahasuar me një vit më parë, mirëpo edhe më tej ato arrin vetëm në 10 për qind të shpenzimit të përgjithshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SHBA: Rriten shpenzimet në internet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: