Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 çfare mendoni per mjeket shqiptare???

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gabi Andros
Anëtarë i MG
Anëtarë i MG
avatar

<b>Postime</b> Postime : 2

MesazhTitulli: çfare mendoni per mjeket shqiptare???   Sat Jan 08, 2011 11:27 pm

Mendoni se mjeket e sotem shqetesohen me shume per shendetin e pacientit apo per te vjelur sa me shume p[ara nga ai???????????? aaNgel
Mbrapsht në krye Shko poshtë
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Re: çfare mendoni per mjeket shqiptare???   Sun Jan 09, 2011 7:17 am

Me pelqen tema por nuk pajtohem me ty plotesisht sepse dihet se mbi gjitha jemi njerez dhe une per vete synoj te behem mjeke jam fillim filllm te ketij qelimi??!!
por dihet se mjeket dhene betimin e Hipokratit pastaj ekziston edhe etika mjeksore kodeksi i etikes dhe nuk mendoj se nuk ka doktor qe shqetesohen vetem per para ka edhe do kete doktor qe se pari primare eshte shendeti i pacientiti por flaSIM Kosove pagat cilat marrin doktoret ne krahasim me punen qe bejne jane qesharake plotsisht ky eshte mendimi im dhe mendoj se kjo ka ndiku qe te kete edhe shkelje, manipulime e shume e shume gjera te tjera ne dem te shoqerise dhe imazhit te mjekut por flasim sinqerte t'kushtosh 10 vite se paku mjeksise e te mbetesh me 200 euro mbetet zbrazetira e manipulimit .
Por nuk pajtohem dhe nuk do pajtohem kurre qe te shfrytezohet pacienti nga ana e mjekut nuk eshte etike as morale as mjeksore .Tema qe ti ke sjelle kerkon nje shtjellim te gjere dhe te matur sepse nuk e mohoj se nuk ka nuk mund ti mbyll syte para realitetit por si shoqeri duhet ti hapim syte ke po votojme sepse dihet qfar buxheti i gjore i mangte i ipet sektorit te shendetesise kund ne bote nuk ka me pak buxhet i ndare per shendetesine andaj ne si shoqeri si popullate duhet mendojme para hedhejs se votes sepse kur po ndodhin gjerat po thojme" ej ej qfar po ndodh"jo me kshtu jo duhet i ipet vend i merituar gjitha kategorive andaj mendoj se ka mjeke qe mendojn per pacientin dhe ka mjeke qe mendojne si ta shfrytezojne e kjo eshte fakulteti me njofshem ,me nota ne indeks pa merituara ,me pune pa merituar dhe kjo ben qe mos ti dihet vlera qe ka mjeku !!!!!!dhe dhe ti humb imazhi i mjekut .Ky eshte mendimi im personal sa i perket ksaj teme besoj ne te ardhemen besoj ne profesionin e mjeksise besoj ne punen mjeksore ekipore dhe shofim tutje do vazhdojme me debat per kete teme .....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dr.Dugi™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 574

MesazhTitulli: Re: çfare mendoni per mjeket shqiptare???   Tue Jan 18, 2011 11:51 am

Varet nga personaliteti apo se sa e rrespekton Etiken Mjeksore Doktorri, nese e marrim ne gjenerale dukshem eshte zbeh kujdesi i stafit mjeksore ndaj pacienteve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://mjeksia-grup.albanianforum.net
Njoni
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: çfare mendoni per mjeket shqiptare???   Thu Jan 20, 2011 7:17 pm

Ka disa mjek shqiptar shume te mire, qe askush si ka. :cool: :bravo:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Antigona
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 89

MesazhTitulli: Re: çfare mendoni per mjeket shqiptare???   Sun Jan 15, 2012 6:08 pm

Mjektet Shqipetare nuk eshte qe nuk jan te mesuar e nuk din mirepo nuk egzistojn edhe kushtet e tjera se nuk mundet me hy ni doktor p.sh me sheru ni person e me mbet ne gjyst sepse nuk i kan mjetet per Kurim apo per qfardo qoft . E nese shikohet ne nje aspket tjeter Disa doktor Punen e tyre nuk e bejn ashtu siq duhet siq edhe jan betuar ne Betmin e Hipokratit si nje gjest Human Pasi qe mjeksia eshte Humanizem ( per ata qe e vlersojn te tillë) d.m.th kerkojn para nga njerzit .... Nje dit shpresoj qe do te behem Doktoresh po shpresoj qe punen time do Ta kryej ashtu siq Nje Veper e tillë e meriton..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: çfare mendoni per mjeket shqiptare???   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
çfare mendoni per mjeket shqiptare???
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup ::   Kendi i Forumit  :: Kendi i Vizitorve-
Kërce tek: