Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Amerikanët me ‘qendër spiune’ për mbikëqyrje të internetit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Amerikanët me ‘qendër spiune’ për mbikëqyrje të internetit  Empty
MesazhTitulli: Amerikanët me ‘qendër spiune’ për mbikëqyrje të internetit    Amerikanët me ‘qendër spiune’ për mbikëqyrje të internetit  I_icon_minitimeMon Jan 10, 2011 3:01 pm

Qendra për siguri dhe mbikëqyrje të internetit do të duhej të përfundojë deri më 2013. Ajo do të jetë një prej projekteve më të mëdha ushtarake kohëve të fundit. Sipërfaqja e kësaj qendre do të jetë rreth 90.000 metra katrorë.

Në Utah të Shteteve të Bashkuara po ndërtohet Qendra për siguri dhe mbikëqyrje të internetit me vlerë prej 1.5 miliardë dollarësh, raportojnë mediet amerikane.Në ndërtesën e Qendrës të cilën e quajnë edhe si “qendër spiune” do të duhej të punësoheshin në mes të pesë e dhjetë mijë njerëz. Qendra do të duhej të përfundonte në tetor të 2013-ës. Utah është zgjedhur në mes të 37 lokacioneve për qendrën e re e cila do të jetë projekti më i madh ushtarak të SHBA-ve kohëve të fundit.

Ndërkohë, Robert Gates, ministër amerikan i mbrojtjes ka thënë ditë më parë se në llogari të Pentagonit do të kursejë 78 miliardë dollarë gjatë pesë viteve të ardhshme.

Do të duhej të zvogëlohej edhe numri i këmbësorisë ushtarake dhe marinsave. Krejt kjo është pjesë e përpjekjeve të administratës së presidentit Barack Obama që të kursehet në buxhetin tepër të madh të ushtrisë i cili është më i madh se 500 miliardë dollarë dhe kështu të zvogëlojë deficitin kombëtar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Amerikanët me ‘qendër spiune’ për mbikëqyrje të internetit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Diabetikët duhet të ushtrojnë nën mbikëqyrje të ekspertëve !
» Norvegjia me spiunë në Kosovë
» Përkthyesja në “Bondsteel” ishte spiune e Serbisë
» Amerikanët keqpërdorin antidepresivët
» Sfidat e internetit në samitin e “e-G8”

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: