Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 IFFS: La Liga më e mira në botë për vitin 2010

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

IFFS: La Liga më e mira në botë për vitin 2010  Empty
MesazhTitulli: IFFS: La Liga më e mira në botë për vitin 2010    IFFS: La Liga më e mira në botë për vitin 2010  I_icon_minitimeWed Jan 12, 2011 6:53 am

Federata Ndërkombëtare për Statistika në Futboll (IFFS) e ka vlerësuar La Ligën spanjolle si ligën më të mirë në botë për vitin 2010.

Liga elitare e kampionatit spanjoll ka mposhtur Ligën Premier të kampionatit anglez për të marrë kreun e renditjes, që është kalkuluar duke mbledhur pikët e fituara nga top pesë ekipet në secilën ligë në garën zyrtare, dhe duke e shumëzuar me koeficient të atribuuar asaj lige të bazuar në renditjen e saj.

La Liga ka mbledhur 1092 pikë gjatë vitit 2010, duke marrë kreun nga Liga Premier e cila mbledh 1039 pikë, derisa Serie A ka ruajtur pozitën e tretë me 1021 pikë.

Top pesëshi është kompletuar nga liga e parë braziliane dhe Bundesliga gjermane.

Top dhjetëshi i ligave më të mira sipas IFFS:

1. Spanja 1092
2. Anglia 1039
3. Italia 1021
4. Brazili 982
5. Gjermania 932
6. Franca 884
7. Argjentina 861
8. Portugalia 789.5
9. Holanda 787.5
10. Ukraina 709
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
IFFS: La Liga më e mira në botë për vitin 2010
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajme nga Sporti-
Kërce tek: