Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Pula ka refuzuar mazutin e ofruar falas nga Florin Krasniqi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Pula ka refuzuar mazutin e ofruar falas nga Florin Krasniqi  Empty
MesazhTitulli: Pula ka refuzuar mazutin e ofruar falas nga Florin Krasniqi    Pula ka refuzuar mazutin e ofruar falas nga Florin Krasniqi  I_icon_minitimeSat Jan 15, 2011 7:34 am

Prishtinë, 14 janar - Drejtoresha e ndërmarrjes publike “Termokos”, Fllanza Pula, në qershor të këtij viti, ka refuzuar t’i marrë falë më shumë se 30 tonë mazut nga biznesmeni pejan, Florin Krasniqi.
Mazutin që ia ka ofruar falas “Termokosit”, biznesmeni Krasniqi e ka gjetur në fabrikën për prodhimin e auto-pjesëve “Zastava” në Pejë, të cilën ai e ka privatizuar kohë më parë.
Blerim Krasniqi, vëllai i biznesmenit pejan, tha se gjatë muajit qershor të këtij viti i ka ofruar më shumë se 30 tonë mazut falas ndërmarrjes “Termokos” në Prishtinë.
“Ne ketë mazut falas ia kemi ofruar ‘Termokosit’, por na kanë thënë se nuk kanë mundësi dhe nuk kanë kapacitete për ta ruajtur atë. Për këtë çështje nuk kemi shkëmbyer letra zyrtare, sepse ajo ka refuzuar që në fillim.
Ndërmjetësues në këtë raste ka qenë një inxhinier i makinerisë, nga i cili kemi marrë një jo përfundimtare”, tha ai.
Krasniqi tha se pasi “Termokosi” e ka refuzuar ta marrë falë mazutin, ai atë më pas ua ka shitur disa kompanive private në Kosovë, shkruan gazeta Zëri.
Zana Efendia, zëdhënëse e “Termokosit”, tha se drejtoresha Pula të enjten ka pasur disa punë private.
“Ajo nuk është në punë, ka punë private, unë nuk mund ta kontaktoj atë. Për këtë çështje unë nuk kam ndonjë koment”, tha përmes telefonit ajo.
Por, në anën tjetër, Myzejene Selmani, ish-kryetare e Komisionit Parlamentar për Ekonomi nga radhët e AKR-së, tha se drejtoresha e “Termokosit” ka qenë totalisht e ndikuar nga politika.
Ajo tha se mosinkasimi i mjeteve nga qytetaret e Kosovës dhe refuzimi i mazutit falas janë një dështim total i saj si menaxhere.
Një ditë më parë edhe Haki Shatri, ish-kryetar i Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike, ka akuzuar drejtoreshën e “Termokosit” për keqmenaxhim dhe keqpërdorime.
Ai ka thënë se në këtë ndërmarrje ka pasur krime të rënda ekonomike, ku pasojat janë duke i vuajtur qytetarët e Prishtinës me mungesë të ngrohjes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pula ka refuzuar mazutin e ofruar falas nga Florin Krasniqi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: