Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Selino dhe kopra luftojnë celulitin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Selino dhe kopra luftojnë celulitin    Sat Jan 15, 2011 5:26 pm


Selino dhe Kopra

Selino dhe kopra janë të vlefshme në dietat për peshë-humbje.

Selinoja është një burim i përkryer kaliumi. Mban nën kontroll kolesterolin dhe stimulon veshkat dhe eliminon lëngjet dhe skoriet.
Selino është bimë barishtore dyvjeçare, e ngjashme me majdanozin, por me gjethe më të mëdha, e cila mbillet në kopshte dhe përdoret si erz ndër gjellët ose për sallatë. Për më tepër, rregullon tretjen në zorrë. Mos i hidhni gjethet sepse janë pjesa më e pasur me kalium.

Edhe kopra është diuretike dhe ndihmon tretjen. Duke qenë se është e pasur me minerale, zë vend nëpër dietat pa kripë. Për më tepër është e pasur me vitamina dhe minerale, por i varfër në kalori.

Së bashku, të dyja perimet luftojnë pakësimin e lëngjeve hidrike dhe celulitin.
Përgatitja: bëjini sallatë dhe hajini para vakteve çdo ditë, për gati 3 muaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Selino dhe kopra luftojnë celulitin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: ILAQE & Medikamente-
Kërce tek: