Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Studentë i FM-së
iliriana

<b>Postime</b> Postime : 3702

Topçinjtë në vend të dytë  Empty
MesazhTitulli: Topçinjtë në vend të dytë    Topçinjtë në vend të dytë  I_icon_minitimeSat Jan 22, 2011 9:09 pm

Arsenali ka shënuar fitore bindëse prej 3-0 kundër Wigan Athletic për t’u pozicionuar i dyti në tabelën e Ligës Premier me dy pikë më pak se lideri Manchester United.

Këtë fitore Arsenalit ia solli sulmuesi holandez Robin Van Persie, i cili realizoi tri herë (22’, 58’ dhe 85’).

Van Persie kaloi vendasit në epërsi në minutën e 22-të pas një asistimi të Alex Song, dhe me epërsi minimale përfundoi gjysma e parë e sfidës së zhvilluar në Emirates.

Holandezi shënoi sërish në pjesën e dytë (58’) pas një pasimi të shkëlqyer të Cesc Fabregas. Epërsia e Arsenalit do të kishte qenë më e lartë, sikur njeriu i ndeshjes të shënonte nga penaltia në minutën e 71-të, mirëpo goditjen e tij e ndali portieri Ali Al Habsi.

Megjithatë, sulmuesi i Arsenalit e përmirësoi gabimin e tij pesë minuta pa përfunduar koha e rregullt e takimit kur e kompletoi het-trikun.

Kjo fitore e ngre Arsenalin në pozitën e dytë në tabelë, me dy pikë më pak se Manchester United që prin, dhe një pikë më shumë se Manchester City që pozicionohet i treti.