Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Bateria e PlayBook më e mirë se ajo e iPad?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Bateria e PlayBook më e mirë se ajo e iPad?  Empty
MesazhTitulli: Bateria e PlayBook më e mirë se ajo e iPad?    Bateria e PlayBook më e mirë se ajo e iPad?  I_icon_minitimeThu Jan 27, 2011 7:14 am

Javën e kaluar ne kemi dëgjuar se tableti i Research In Motion, BlackBerry PlayBook, ka baterinë e cila zgjat “tërë ditën”, dhe ky reagim erdhi pasi që ishin përhapur zëra se e njëjta nuk po performonte edhe aq mirë në tabletin PlayBook.

Mirëpo, tani duket se RIM është duke përhapur edhe disa porosi të reja sa i përket tabletit të saj PlayBook.
Këtë radhë, prodhuesi i telefonave BlackBerry duket se është zënë keq me rivalin e saj Apple e cila prodhon tabletin e famshëm, iPad, ndërsa RIM thotë se bateria e tabletit të saj është po aq e mirë sa ajo në iPad, ose edhe më e mirë se kaq.
Bateria e PlayBook më e mirë se ajo e iPad?  Rimtabllo
Në një prononcim zyrtar, RIM ka thënë se bateria e tabletit të tyre është më e vogël se ajo e iPad, mirëpo që performansa e baterisë së PlayBook është e njëjtë me atë të tabletit të Apple, dhe se e njëjta mund të zgjasë deri në 10 orë pune, pa ndërprerje.
Tani, mbetet të shihet nëse Apple do t’i kundërvihet rivalit të saj në këtë “luftë fjalësh” pasi që betejën për treg e ka të fituar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Bateria e PlayBook më e mirë se ajo e iPad?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Oprah: iPad, gjëja më e mirë në botë
» Lirohet iPad, iPad 2 vjen me 25 mars?
» Tableti PlayBook i BlackBerry del në shitje
» iPad 2 me qasje USB?
»  iPhone dhe iPad në Android?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: