Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Gjermani sërish më i shpejti në ngjitjen e shkallëve në Empire State Building

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Gjermani sërish më i shpejti në ngjitjen e shkallëve në Empire State Building  Empty
MesazhTitulli: Gjermani sërish më i shpejti në ngjitjen e shkallëve në Empire State Building    Gjermani sërish më i shpejti në ngjitjen e shkallëve në Empire State Building  I_icon_minitimeThu Feb 03, 2011 6:32 am

Gjermani Thomas Dold fitoi të martën për të gjashtën herë me radhë në garën e përvitshme të ngjitjes së shkallëve në Empire State Building, rrokaqiellit më të lartë në New York.

Dold (26 vjeçar) u ngjit në 1576 shkallë prej lobit deri tek kati i 86 për 10 minuta e 10 sekonda, njoftuan organizatorët. Kjo është tre sekonda më pak krahasuar me kohën më të mirë të Doldit më 2009.

Dold, nga Stuttgarti, është i vetmi që ka fituar gjashtë herë këtë garë e cila organizohet prej vitit 1978.
Para tij dy burra fituan garën nga pesë herë – amerikani Al Waquie (1983-87) dhe australiani Paul Crake (1999-2003). Crake ende mban rekordin botërorë me 9 minuta e 33 sekonda.

Australiania Alice McNamara (24 vjeçare) ishte më e shpejta në kategorinë e femrave. Ajo përfundoi garën për 13 minuta e 3 sekonda.

Më shumë se 400 veta morën pjesë në garë, e cila vlerësohet si e vështirë për shkak të hapësirës së ngushtë të shkallëve në të cilat nuk ka dritare. Deri në maje arritën 150 burra dhe 60 gra.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gjermani sërish më i shpejti në ngjitjen e shkallëve në Empire State Building
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjermani me mbiemrin më të gjatë
» Kosova Tex eksporton xhinse në Gjermani
» Paralajmërime serioze për sulme terroriste në Gjermani
» Loew kërkon një Gjermani edhe më të fuqishme
» Potencialet minerare të Kosovës prezantohen në Gjermani

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Kuriozitete-
Kërce tek: