Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Studentë i FM-së
iliriana

<b>Postime</b> Postime : 3702

Rikthim sensacional i Newcastle  Empty
MesazhTitulli: Rikthim sensacional i Newcastle    Rikthim sensacional i Newcastle  I_icon_minitimeSun Feb 06, 2011 7:49 am

Newcastle United ka arritur të barazojë rezultatin kundër Arsenalit edhe pse ishte në disavantazh prej katër golash, për të nxjerrë një pikë të artë kundër Topçinjve.

Arsenali e dominoi ndeshjen në pjesën e parë duke realizuar katër gola. Me të filluar loja (1’), Theo Walcott hapi serinë e golave, ndërsa dy minuta më pas Johan Djourou dyfishoi epërsinë, ndërsa në të dyja rastet asistues ishte Andrey Arshavin.

Më pas i erdhi radha Robin Van Persiet, i cili realizoi dy herë (10’ dhe 26’) për të ngritur epërsinë në 4-0.

Në pjesën e dytë, Topçinjve iu vështirësua puna, pasi që Abou Diaby u përjashtua me karton të kuq (50’).

Kjo bëri që vendasit të ngushtojnë epërsinë në 4-3, përmes dy penalltive të Joey Barton (69’ dhe 83’) dhe një goli të Leon Best (75’).

Ndërkaq, Cheikh Tiote kompletoi përkushtimin e vendasve duke arritur ta barazojë rezultatin dy minuta pa përfunduar koha e rregullt e ndeshjes.

Pas këtij barazimi, Arsenali mbetet katër pikë prapa liderit Manchester United (që zhvillon ndeshjen e javës së 26-të kundër Wolverhampton) dhe një pikë para Manchester Cityt qe mposhti West Bromëichin.