Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Foshnja lindi gati gjashtë kilogramë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Foshnja lindi gati gjashtë kilogramë Empty
MesazhTitulli: Foshnja lindi gati gjashtë kilogramë   Foshnja lindi gati gjashtë kilogramë I_icon_minitimeSun Feb 06, 2011 6:25 pm

Amanda Byron nag Massachusetts, SHBA, lindi një djalë të rëndë gati gjashtë kilogramë, duke befasuar edhe mjekët.

Kur lindi djalin Jonathan Patrick njëri nga mjekët bërtiti: “Prisni, duhet ta marrë aparatin fotografik”. Amanda thotë se në kontrollin e fundit me ultrazë priste ta lindte një foshnje pak më të bëshme, por as ajo as mjekët nuk pritën që djali të peshonte gjashtë kilogramë. Ajo që është më e rëndësishmja, Jonathan është një foshnje e shëndoshë.
Lidja nuk zgjati më shumë se dhjetë minuta, por ishte dramatike.
Babai i Jonathanit, Eric Rozzi, natyrisht i lumtur pa masë thotë se shokët kanë nisur ta urojnë duke i thënë se Jonathan do të luaj si qendër në ekipin basketbollistik Boston Celtics. Pesha mesatare e foshnjave të lindura në SHBA është 3.4 kilogramë, kështu që Jonathan është gati dyfish më i rëndë se foshnjet e “zakonshme”.
Megjithatë ai ka qenë larg rekordit botërorë. Sipas librit të rekordeve Guinness, foshnja më e rëndë ka qenë një djalë i lindur në Kanada më 1879. Ai peshonte 10.7 kilogramë, ndërsa vdiq pas vetëm 11 orësh, shkruan Daily Mail.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Foshnja lindi gati gjashtë kilogramë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Foshnja nga kati i shtatë ra në duart e një kalimtari
» Kinezi 3-vjeçar me peshë 60 kilogramë
» Femra më e shkurtër në botë ka më pak se 7 kilogramë
» Deputetja lindi gjatë seancës parlamentare
» Foshnja nga barku: Mos u shqetëso mami

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Kuriozitete-
Kërce tek: