Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

  Në këtë natë të qetë.!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.Delfina
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 1077

MesazhTitulli: Në këtë natë të qetë.!!   Fri Mar 18, 2011 9:58 pm

Po bie bore!,këto fjolla bore të qeta po bien pa pushim. Ahh sa të qeta duken!! Të ftohtit nuk mungon dot e as ngrica ! Më dhimbësen ato pisha që janë të mbuluara të tërat me bore, shum ftoht po bën në këtë dimer me acar.
Gjindem këtu pranë dritares dhe po shikoi qetësinë e bukurinë natyrore!! Pse vallë edhe njeriu nuk e posedon këtë?
Qielli sonte duket shumm I vetmuar ,asnjë yll nuk po shëndrit, natë e errët!!-vetëm bora po shkëlqen token me bardhësinë e saj. Ahh sikur t’ishin edhe zemrat e njerëzve kështu!?
Qetësi , qetësi natyrore,!-bardhësi,bardhësi që simbolizon paqe! Paqe në zemrat e secilit…
Po shoh vetëm disa gjurmë kafshëve tëtë cilat tanimë këto fjolla bore të shkëlqyeshme po I mbyllin të tërat, po zhduken plotësiht.Pse vallë nuk zhduken kështu edhe veset e këqija të njerëzve .!?
Sa shum po mungojnë Yjet sonte, në këtë natë të qetë por Hëna është ajo që jep atë pakëz dritë dhe po arrij t’I shoh këto fjolla bore që po bien pa u ndalur.
-Ahh sa të qeta duken.!!
Ato kanë nbuluar edhe drunjët së bashku me myshqet e tyre, sa bukur që duken!,sikur të egzistonte diq e bardhë e t’mund ta mbulonte këtë mllef e xhelozi të secilit shpirt të mykur e të përvuajtur.
E nde po bie bore …
Sa shumë e dua këtë bardhësi, e dua pa masë.
Këtë bukuri natyrore që vetëm All-llahu di dhe e krijoi,që tani po më jep një fije shpresë që një ditë çdo gjë do të ndryshoj, që një ditë në zemrat e secilit do të ketë DASHURI e LUMTURI e jo mllef e vuajtje.
Lutem për këtë.!!- në këtë natë të qetë…

Punoi:Delfina Ukaj ................. Dhjetor 2010

_______________________
E kaluara mund të harrohet,por jo të fshihet.Prandaj kujdes cka bëni me të tashmen....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.com
Antigona
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 89

MesazhTitulli: Re: Në këtë natë të qetë.!!   Sun Nov 27, 2011 7:19 pm

Shummm e Bukur.. Delffinaa. Shpresoimm qe Nje dit.. Do `jet Ashtu Siq Ne E Deshiroim Jeten... bravvooo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dr.Delfina
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 1077

MesazhTitulli: Re: Në këtë natë të qetë.!!   Mon Nov 28, 2011 11:47 am

Antigona shkruajti:
Shummm e Bukur.. Delffinaa. Shpresoimm qe Nje dit.. Do `jet Ashtu Siq Ne E Deshiroim Jeten... bravvooo


Inshallah Antigona,faleminderit qe e keni lexuar!Me vjen mire qe ju ka pelqyer. Respekt.

_______________________
E kaluara mund të harrohet,por jo të fshihet.Prandaj kujdes cka bëni me të tashmen....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Në këtë natë të qetë.!!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Në këtë natë të qetë.!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Ç'ështjeve Shqiptare :: Poezi & Tregime-
Kërce tek: