Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Çamçakëzi ul oreksin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Çamçakëzi ul oreksin    Tue Apr 19, 2011 8:35 am

Njerëzit kënaqen me përtypjen e çamçakëzëve për arsye të ndryshme shëndetësore dhe sociale, të cilat ky produkt ofron.
Çamçakëzi mund të ndihmojë në uljen e oreksit pa kontroll gjatë ditës. Një çamçakëz ka pesë deri në dhjetë kalori dhe, në fakt, akti i përtypjes së çamçakëzëve harxhon rreth 11 kaloni gjatë një ore.

Krahas aromës së freskët, hulumtuesit kanë treguar se çamçakëzi mund të ndihmojë në reduktimin e prishjes së dhëmbëve, të rrit fokusimin dhe koncentrimin, lehtësojë stresin dhe tensionin dhe të ndihmojë në kontrollimin e peshës

Çamçakëzët pa sheqer janë klinikisht të dëshmuara se reduktojnë incidentin e dëmtimit të dhëmbëve deri në 40% dhe vazhdimisht rekomandohen për pacientët nga 85% e dentistëve.
Përtypja e çamçakëzëve po ashtu ndihmon në lehtësimin e simptomave të tharjes së gojës, problem me të cilën përballen një numër i madh njerëzish. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
dr.Delfina
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 1077

MesazhTitulli: Re: Çamçakëzi ul oreksin    Thu Apr 21, 2011 7:05 pm

`S'bennn pa ta hiqqqq !! dddd

_______________________
E kaluara mund të harrohet,por jo të fshihet.Prandaj kujdes cka bëni me të tashmen....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.com
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Re: Çamçakëzi ul oreksin    Fri Apr 22, 2011 5:47 am

dr.Delfi shkruajti:
`S'bennn pa ta hiqqqq !! dddd


ama hiq vallaa dddd

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Çamçakëzi ul oreksin    

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çamçakëzi ul oreksin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: