Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Gjatë verës, udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Gjatë verës, udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave Empty
MesazhTitulli: Gjatë verës, udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave   Gjatë verës, udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave I_icon_minitimeSun May 30, 2010 8:18 am

Gjatë verës, udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave F.0530101044859_m
Ministri i Integrimeve Evropiane, Besim Beqaj, duke shprehur optimizëm se edhe Kosova, në një afat shumë të shkurtër kohor, do ta ketë udhërrëfyesin për liberalizimin e vizave, thotë se proceset në këtë drejtim janë duke ecur me sukses.
“Unë kam marrë konfirmimin se shumë shpejt do të hapet dialogu zyrtar dhe do të merret udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave. Unë shpresoj që kur them shumë shpejtë, do të thotë që brenda verës kjo do të ndodhë dhe praktikisht ne do të fillojmë edhe në baza zyrtare të përditshme për të komunikuar që Kosova të mos mbetet shumë pas vendeve që do të përfshihen në liberalizim”, citohet Beqaj nga Kosova Sot.

Ministri thotë se lëvizjet e Kosovës në këtë drejtim janë shumë pozitive, kurse intensifikimi i vizitave në Bruksel do të jetë edhe më i ngjeshur dhe atje do të dërgohen të gjitha rezultatet që lehtësojnë këtë proces.

Beqaj mendon se faza finale e integrimit të Kosovës në BE “nuk do të jetë shumë me dallime të mëdha nga vendet e tjera të rajonit”. Ai është i kënaqur që ka përkushtim nga KE dhe mekanizmat tjerë për t’i dhënë Kosovës perspektivë evropiane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Gjatë verës, udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nuk ka datë për liberalizimin e vizave
» Riatdhesimi, kusht për liberalizimin e vizave
» S'ka shpejt dialog për liberalizimin e vizave
» Kosovës i duhet strategjia për liberalizimin e vizave
»  Bisedimet për liberalizimin e vizave duhet të fillojnë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: