Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Pesëvjeçarët i mësojnë gjuhët më së miri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Pesëvjeçarët i mësojnë gjuhët më së miri Empty
MesazhTitulli: Pesëvjeçarët i mësojnë gjuhët më së miri   Pesëvjeçarët i mësojnë gjuhët më së miri I_icon_minitimeWed May 18, 2011 9:40 am

Fëmijët e moshës parashkollore më lehtë mësojnë shqiptimin e saktë dhe më shpejt e pasurojnë fondin e fjalëve se kur kanë më shumë vite, pohojnë ekspertët. Fëmijët tashmë prej moshës pesëvjeçare duhen të fillojnë me mësimin e gjuhës së huaj, sepse për disa vjet do ta flasin njëlloj mirë si gjuhën amtare!
Sigurisht, nuk duhet t’i sforconi fëmijët për të mësuar, ndërsa vetë procesi nuk duhet të ngjajë në asgjë tjetër, përveç se në lojë e cila do ta mbajë vëmendjen e fëmijëve dhe do t’i përmbushë me ndjenja pozitive, për t’u “kapur/ngjitur” dija.
Më së lehti është t’i mësoni me anë të librave me fotografi dhe këngëve, të cilat do t’i mësojnë përmendsh, ndërsa pastaj kërkoni që këngët t’i zbërthejnë në fjalë, kuptimi i të cilave mësohet.
Në shtëpi duhen të dëgjojnë dhe të shikojnë filma vizatimorë dhe muzikë që nuk ka përkthim dhe sinkronizim. Është mirë të kenë dikë që interesohet për zbulimet e tyre të reja, prandaj është shumë mirë kur përfshihen edhe prindërit dhe mësojnë gjuhët së bashku me të vegjlit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Pesëvjeçarët i mësojnë gjuhët më së miri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fëmijët që nuk hanë mëngjes, mësojnë më pak
» Nxënësit e Luginës mësojnë pa tekste shkollore
» Si të pushoni më së miri
» Zanetti: Më i miri është kampion
»  Balotelli: Dua të bëhem më i miri në botë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: