Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Shitje e dobët e Nokia N900

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Shitje e dobët e Nokia N900 Empty
MesazhTitulli: Shitje e dobët e Nokia N900   Shitje e dobët e Nokia N900 I_icon_minitimeMon May 31, 2010 7:02 pm

Shitje e dobët e Nokia N900 F.0530121710747_m
Gjatë pesë muajve të parë të lansimit të telefonit celular Nokia N900 janë shitur më pak njësi 100.000 njësi të pajisjes.
Nokia deri më tani ka shitur më pak se 100.000 njësi të celularit të vet më të fuqishëm N900, thonë rezultatet e hulumtimit të kompanisë Gartner.

Pajisja në është në treg që prej nëntorit të vitit të kaluar, e ky celular dallohet me tastierë rrëshqitëse dhe ekran relativisht të madh të ndjeshëm në prekje, gjersa si sistem operativ përdorë Linux Maemo.

Ani pse fillimisht kishte marrë kritika të mira dhe kishte arritur një popullaritet të caktuar tek përdoruesit të cilët para së gjithash janë të interesuar për karakteristika teknike, kjo pajisje nuk ka arritur të pushtojë tregun. Sa për krahasim, Apple vetëm në tremujorin e parë të këtij viti ka shitur 8.75 milionë iPhone, që i bën gati një qind herë më shumë.

Përkundër rezultateve relativisht modeste, përfaqësuesit e Nokias pohojnë se shitja e N900 ka tejkaluar dukshëm pritjet e tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
Vizitor
Vizitor
Anonymous



Shitje e dobët e Nokia N900 Empty
MesazhTitulli: Re: Shitje e dobët e Nokia N900   Shitje e dobët e Nokia N900 I_icon_minitimeMon May 31, 2010 7:52 pm

Ishalla ne mujat e ardhshem ka shtije me shume !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shitje e dobët e Nokia N900
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nokia nuk është në shitje
» Nokia N9, një super-telefon nga Nokia
» MSI GX740 në shitje
»  Albionët të dobët për Les Bleus
» Albionët të dobët për Les Bleus

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: