Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Çdo kafshate përtypeni 30 here

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Çdo kafshate përtypeni 30 here   Tue May 24, 2011 9:47 am

Për ti ikur ngrënies se tepërt dhe për te përjetuar ndjenjën e ngopjes se me shpejte, secilën kafshate përtypeni 30 here.

Ne këtë mënyrë do te mund ta shijoni secilën kafshate, pos kësaj nëse e përtypni shume ushqimin do te bëni shume gjera te dobishme për organizmin tuaj.
Pos qe do te dobesoheni, enzimat ne goje do ta zbërthejnë ushqimin dhe do ti eliminojnë bakteret qe dëmshme, qe mund te jene te pranishme ne ushqim, kurse përbërësit e ushqimit me vone do te absorbohen me lehte.


_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Çdo kafshate përtypeni 30 here
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: Ushqimi dhe Dieta-
Kërce tek: