Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 Propolisi – ilaç natyral ?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.Delfina
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 1077

MesazhTitulli: Propolisi – ilaç natyral ?   Wed Jun 01, 2011 11:58 am

Në vitet e fundit propolisi si një nga prodhimet e bletëve, ka gjetur përdorim te gjere dhe mund te gjendet ne çdo barnatore apo ne shitore te ushqimit te shëndetshëm. Propolisi përmban dyll, rrëshirë dhe vajra eterike qe i japin a tij veti antimikrobiale dhe anti inflamatore.


Propolisi e stimulon regjenerimin e indeve dhe e rrite imunitetin e organizmit. Ai gjendet ne treg ne forme te tinkturës e cila ka shije te hidhur .

Tinktura mund te konsumohet me mjaltë apo duke e tretur ne ujë apo ne lëng. Por gjendet edhe ne forme te tabletave qe kane shije te këndshme.

_______________________
E kaluara mund të harrohet,por jo të fshihet.Prandaj kujdes cka bëni me të tashmen....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.com
Dr Ramadan Ndreka
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 6

MesazhTitulli: Re: Propolisi – ilaç natyral ?   Tue Sep 20, 2011 10:13 am

Për prepolisin ka studjuar shum prof Petrit Kokolari,ish drejtori i institutit mjeksisë popullore. në studimet e më vonshme jan vrejtur probleme akoma më të komplikuara dhe ka vënë në siklet shencëtarët që merren me nënproduktet e prepolisit icili është vërtetuar me labarator si antimikrobial universal,por nuk ka jetë të gjat, shpërbëhet shpejt.Këtu është përqëndrua puna e studjuesve dhe priten rezultate të shpejta .Tani për tani ngelet problem përpunimi i prepolisit me alkool 06 gradë. Dr Ramadan Ndreka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Propolisi – ilaç natyral ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: ILAQE & Medikamente-
Kërce tek: