Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Mos e gjuani lëkurën e mollës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Mos e gjuani lëkurën e mollës   Mon Jun 13, 2011 6:03 pm

Një mollë në ditë me të vërtetë mund të mbajë doktorin larg,
për aq kohë sa ju nuk e hidhni lëkurën e saj. Përbërja kimike e lëkurës
së mollës është duke u kredituar me shumë përfitime shëndetësore, që
nga ndërtimi i muskujve e deri tek mbajtja nën kontroll e peshës.

Acidi ursolik mban kolesterolin dhe nivelin e sheqerit në gjak nën
kontroll, që do të thotë se një mollë në ditë me të vërtetë mund të bëjë
mrekulli për shëndetin e gjithanshëm.
“Acidi ursolik është një përbërës natyror interesant dhe gjendet në lëkurën e mollës”, tha kërkuesi Christopher Adams.
Rëndësia e lëkurës së mollës është zbuluar nga Adams, i cili vendosi
të kërkonte për një ilaç që pengon humbjen nga muskujt, mbajtjen e
njerëzve më të fortë me moshën dhe largimin e vështirësisë për shërimin e
të moshuarve.
“Humbja muskulore është një shoqërues i shpeshtë i sëmundjeve dhe i
plakjes. Ajo zgjat shtrimin në spital, vonon rikuperimin dhe pengon
njerëzit për të shkuar në shtëpi. Nuk është e kuptuar mirë dhe nuk ka
ilaç për të. Por duket se acidi ursolik po jep rezultate të mira me
eksperimentet që kemi zhvilluar deri tani”, ka thënë Adams

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Mos e gjuani lëkurën e mollës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: Ushqimi dhe Dieta-
Kërce tek: