Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Minatori shan në koncertin për Ramushin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Minatori shan në koncertin për Ramushin    Thu Jun 30, 2011 12:17 pm

Naser Gjinovci ka përdorë fjalë të ndyta para publikut të
mbushur edhe me fëmijë, derisa bendi i tij “Minatori” përgatitej të
fillojë performacën “live” në koncertin e mbrëmshëm kushtuar Ramush
Haradinajt.
Grupi Minatori në fakt është i njohur për
performancat e tyre “live” dhe refuzimet për të kënduar në ‘playback’.
Dhe derisa grupi përgatitej të fillonte performancën duke akorduar
instrumentet, publiku filloi të reagojë për zgjatjen e kësaj përgatitje,
ndërsa pa u acaruar nuk ishte as lideri i grupit, Naser Gjinovci.
“Të nderuar, elektronika nuk është në nivelin tonë. T’q***
elektronikën”, ka thënë Naseri para se të shtojë, “Kjo është një këngë
mllefi”, dhe të vazhdojë këndimin.
Rokerët më pas ka performuan dy këngë, që të dyja ‘live’, para se
t’ia lëshojë skenën këngëtares Genta Ismalji, e cila përjetoi një moment
edhe më të keq.
Genta këndoi miks, pasi ajo filloi në “playback” para se CD-ja ‘e
prishur’ të ndalojë kohë pas kohe dhe t’i japë shans asaj të tregojë
aftësitë e të kënduarit “live”. Por ajo u largua pas vetëm një minute
nga skena, pasi dështoi edhe zërimi i këngës së dytë të saj.
“Edhe unë po them të njëjtën gjë që tha Naseri”, ka thënë Genta, duke
menduar për fjalën “t’q***”, para se të falënderojë fansat dhe të
largohet me gjysmë kënge të kënduar nga skena.
Atmosferën më pas e rregulloi NRG Band, që edhe pse dinë të këndojnë “live” shumë mirë, ata kënduan në “playb

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Minatori shan në koncertin për Ramushin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: VIP-
Kërce tek: