Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Serbi: BE të mos jetë më temë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Serbi: BE të mos jetë më temë  Empty
MesazhTitulli: Serbi: BE të mos jetë më temë    Serbi: BE të mos jetë më temë  I_icon_minitimeSat Aug 27, 2011 7:28 pm

Ngarkesa me Bashkimin Evropian duhet të dal në plan të dytë pas kushtit “shantazhues” të cilin Serbisë ia ka paraqitur kancelarja gjermane Angela Merkel – shmangies nga Kosova, shkruajnë mediat serbe.

Analisti serb Dorde Vukadinovic ka thënë se tema e BE-së duhet të dal në plan të dytë.

“Serbia duhet t’i kthehet vetes e jo të kërkoj shpëtim në BE”, ka thënë ai për “Press”, për të shtuar se pas kushteve të kancelares gjermane, “BE nuk është më karotë po fatamorganë”.

“Është çudi se si pas ardhjes së Merkel, eurofanatikët nisën të dalin me tone euroskeptike, ndërsa opozita që ka sulmuar rrugën evropiane, tash del euroentuziaste”.

Analisti Milan Nikolic për “Alo” thotë se Serbia duhet të lobojë te shtetet mike evropiane.

“Kur është fjala te Gjermania, e dimë se e ka ndikimin më të madh në Unionopn, por e dimë se janë disa shtete që na anojnë kah ne. Këtë duhet ta përdorim me diplomaci të mençur”.

Politologu Predrag Simić thotë për “Press” se BE mbetet motiv për reforma, por se “duhet të mos ketë më eurofori”.

“Është pyetje prej ‘një milion dollarësh’ se si Serbia t’i vazhdojë integrimet evropiane, të fitoj statusin e kandidatit e të mos heq dorë nga Kosova”, ka thënë ai. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Serbi: BE të mos jetë më temë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kosova, temë e bisedimeve të Lavrov në Serbi
» Lugina duhet të jetë temë e dialogut Beograd-Prishtinë
» Stefanovic: Temë kryesore – veriu!
» Temë e bisedimeve edhe gjykatat në veri!?
» Monopoli i qumeshtit në Serbi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: