Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Drenusha: Nuk besoj te festivalet, por do të jem në “Kënga Magjike”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Drenusha: Nuk besoj te festivalet, por do të jem në “Kënga Magjike”    Tue Aug 30, 2011 5:45 pm

Ka disa kohë që këngëtarja Drenusha Latifi nuk është shfaqur në ndonjë festival, kjo për faktin se pjesa dërmuese e tyre, sipas saj, nuk i vlerësojnë këngëtarët më të mirë me çmime.

Pavarësisht kësaj bindjeje, ajo tanimë ka vendosur të jetë pjesë e festivalit “Kënga Magjike”, pasi ky është festivali “më cilësor që zhvillohet në trojet shqiptare”.

“Është hera e dytë që marr pjesë në këtë festival, por ka kaluar kohë e gjatë që kur kam vendosur të mos jem pjesë e tyre. Tani pas një kohe të gjatë u riktheva përsëri po në të njëjtin festival, për shkak se vetëm ky më duket më i mirë dhe më i vlerësuar se sa të tjerët. Në pjesën dërmuese të festivaleve mbretëron njohja dhe blerja e çmimeve dhe kështu që nuk ia vlen të marrësh pjesë. Ndërsa për mua ‘Kënga Magjike’ vazhdon të mbetet festivali më prestigjioz”, është shprehur Drenusha.

Në këtë festival Drenusha do të paraqitet me një këngë të re, tekstin e së cilës është duke e punuar Big Basta, ndërsa kompozimin dhe orkestrimin do ta realizojë Florent Boshnjaku. Sipas Drenushës, pjesëmarrja në këtë festival është mjaft domethënëse sepse përveç performancës ajo arrin të promovojë edhe një projekt të ri muzikor, raporton Standard.

“Të them të drejtën nuk po hyj në festival për të rrëmbyer ndonjë çmim, por vetëm për të përmbushur kërkesat e adhuruesve të mi dhe për të promovuar edhe një projekt të ri. Uroj që çdo gjë të shkojë në suaza të normales”, ka thënë bukuroshja./Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Drenusha: Nuk besoj te festivalet, por do të jem në “Kënga Magjike”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: VIP-
Kërce tek: