Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Bizelet kundër stresit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Bizelet kundër stresit   Tue Sep 13, 2011 6:40 pm

Dikur bizelet janë konsideruar si ushqim I te varfërve, kurse sot janë ushqimi kryesor ne shume restorante ekskluzive.

Sipas ekspertit shëndetësor vjenez, prof. Hademara Bankhofer, bizelet përmbajnë shume proteina dhe ndikojnë ne dertimin e masës muskulore.

Bizelet ju mbajne gjate te ngopur, pasi qe permbajne fije qe kalojne ngadale neper traktin digjestiv. Gjithashtu bizelet jane te dobishme edhe per uljen e vlerave te ritura te kolesterolit. Bizelet permbajne edhe magnez prandaj jane nje ushqim i vertete anti-stres.

Pos qe ndikojne ne muskuj, bizelet i forcojne nervat, floket dhe indin lidhor, te pamurit si dhe koncentrimin.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Bizelet kundër stresit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: Ushqimi dhe Dieta-
Kërce tek: