Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Në ritestim rreth 2 260 maturantë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Në ritestim rreth 2 260 maturantë    Sat Sep 17, 2011 6:45 pm

- Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë ka organizuar të shtunën provimin e Maturës Shtetërore në 28 qendra shkollore në Kosovë. Ritestimi i nxënësve po bëhet për shkak të anulimit të provimit në afatin e gushtit pasi që Komisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQSHM) pati konstatuar parregullsi. Për administrim të suksesshëm të këtij testi të dijes, MASHT ka angazhuar rreth 300 administrues, vëzhgues, komisionarë dhe monitorues.

Zëvendësministri i Arsimit, njëherësh kryetar i Komisionit, Nehat Mustafa ka vizituar nxënësit gjatë testit në shkollën fillore “Dardania” dhe në atë “28 Nëntori” në Prishtinë .

Gjatë vizitës, por edhe nga informatat që vijnë nga terreni, është vërejtur një shkallë e lartë e disiplinës dhe seriozitetit nga ana e administratorëve dhe nxënësve për të përballuar me sukses këtë sfidë, thuhet në komunikatën e MASHT-it.

Rezultatet e këtij ritestimi pritet të dalin të hënën, më 19 shtator.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Në ritestim rreth 2 260 maturantë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: