Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Pesëvjeçarja gjen fosilin 160 milionë vjeçar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Pesëvjeçarja gjen fosilin 160 milionë vjeçar Empty
MesazhTitulli: Pesëvjeçarja gjen fosilin 160 milionë vjeçar   Pesëvjeçarja gjen fosilin 160 milionë vjeçar I_icon_minitimeSat Sep 17, 2011 6:48 pm

Një vajzë pesëvjeçare ka zbuluar një fosil të rrallë, 160 milionë vjet të lashtë, duke gërmuar me lopatën e saj plastike afër një liqeni. Emili Baldri gjeti gurin e periudhës “Jurasic” në parkun e ujit “Cotswold Water” në Glaukestershajër, Britani, transmeton Panorama. Fosili, të cilit ajo ia vuri emrin “Spajk”, është restauruar nga paleontologia Nevil Hollinguorth. “Jam shumë e lumtur që e gjeta dhe tani që shkëlqen më pëlqen më shumë”, tha Emili. Krijesa e fosilizuar e ujit, e cila është 40 cm në diametër, do të prezantohet në park për tri javë, e më pas Emili do ta marrë atë në shtëpi.

Pesëvjeçarja gjen fosilin 160 milionë vjeçar 13fosil_1309112020_1
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Pesëvjeçarja gjen fosilin 160 milionë vjeçar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E gjen pikapin e vjedhur pas 38 vjetëve
» Policia arreston vozitësin e dehur 9-vjeçar
» Putini sillet si 20 e sa vjeçar
» Kinezi 3-vjeçar me peshë 60 kilogramë
» Aksioni “Kanalizimi” – gjen unazën dy vjet pasi i kishte rënë në WC

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Kuriozitete-
Kërce tek: