Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.forumotion.comMjeksia-Grup


Share | 
 

 Ushqime për mashkujt: Brokoli, peshk dhe hudhër

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Ushqime për mashkujt: Brokoli, peshk dhe hudhër   Sat Oct 01, 2011 5:43 pm

Cdo ditë e më shumë po zbulohen ushqime që janë të shëndetshme për meshkujt.

Ja se çfarë duhet të konsumojnë ata:
Brokoli lufton qelizat kancerogjene. Tek meshkujt jep efekt në parandalimin e kancerit të prostatës.

Peshku ka shumë proteina dhe duke qenë se meshkujt kanë nivele më të larta kolesteroli se femrat, konsumimi i tij bën të mundur uljen e nivelit të kolesterolit.

Hudhrat ndihmojnë në uljen e kolesterolit dhe kjo gjë ndikon në punën e mirë të zemrës. Gjithashtu, studimet tregojnë se hudhrat ulin probabilitetin e kancerit të prostatës. Për këtë, këshillohet të konsumohen edhe domatet.

Ndërsa vezët ndihmojnë në forcimin e flokut.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Ushqime për mashkujt: Brokoli, peshk dhe hudhër
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: Ushqimi dhe Dieta-
Kërce tek: